4 „Intuicja może być traktowana jako może leczyć doradcę.

4 „Intuicja może być traktowana jako może leczyć doradcę.

I chociaż książka jest napisana przede wszystkim do użytku w ustawieniach grupowych i wiele przykładów dotyczy biznesu, prezentuję ją tutaj, ponieważ uznałem informacje i podejście cenne w moich obradach indywidualnych i osobistych.

Przejdźmy do wynos.

Chcę tego

  • Amazon
  • Amazon UK

Czy wolałbyś słuchać tego artykułu? Kliknij przycisk Play poniżej!

Chcesz słuchać więcej takich rzeczy? Sprawdź mój podcast!

Moje 5 kluczowe na wynos z sześć myślenia kapeluszy

1

„Myślenie jest ostatecznym zasobem ludzkim . Jednak nigdy nie możemy być zadowoleni z naszych najważniejszych umiejętności. Bez względu na to, jak dobrzy stajemy się, zawsze powinniśmy być lepsi. Zwykle jedynymi ludźmi, którzy są bardzo zadowoleni ze swoich umiejętności myślenia, są ci biedni myśliciele, którzy uważają, że celem myślenia jest udowodnienie, że jesteś właściwy do własnej satysfakcji. ”

Moja notatka

Zdolność do dobrej myślenia jest jednym z najważniejszych „metaliów” lub „umiejętności mistrzowskich” https://harmoniqhealth.com/pl/, które możemy rozwinąć, ponieważ aktywuje i powiększa tak wiele innych ważnych umiejętności, nawet innych metali, takich jak obserwacja, uczenie się, zapamiętywanie, wyobrażanie, wyobrażanie, Drukowanie i komunikowanie.

Myślenie jest również czynnością twórczą w tej samej kolejności co działania artystyczne, a to oznacza, że ​​doskonałość jest niemożliwa. Tak jak obraz, piosenka lub esej może być zawsze bardziej precyzyjny, piękny lub sugestywny, podobnie jak pomysł, plan, rozwiązanie itp. Zawsze być bardziej wnikliwe, praktyczne lub eleganckie. Ale w przeciwieństwie do malowania, śpiewania lub pisania, nasze perspektywy w życiu zależą w dużej mierze od naszej zdolności myślenia. Dobre myślenie sprzyja podejmowaniu dobrych decyzji, które sprzyjają życiu. I więc jeśli chcemy zmaksymalizować naszą zdolność do dobrego życia, musimy stale pracować, aby udoskonalić naszą zdolność do dobrego myślenia poprzez regularne studia, obliczenia i refleksję.

2

„Życie musi kontynuować. Nie można sprawdzić wszystkiego z dystansem wymaganym do eksperymentu naukowego. Tak więc w praktyce ustanawiamy rodzaj dwupoziomowego systemu: wierzyliśmy fakty i sprawdzone fakty. ”

Moja notatka

To rozróżnienie między faktami uwierzonymi i sprawdzonymi jest niezbędne dla dobrego myślenia. Zastanów się przez chwilę, ile rzeczy znasz z powodu weryfikacji z pierwszej ręki, a nie instrukcji z drugiej ręki. Prawda jest taka, a nawet większość naszych założeń dotyczących, cóż, prawie wszystkiego, wierzy fakty, a nie sprawdzone.

Oczywiście nie ma nic złego – mamy tylko czas na sprawdzenie tak wielu faktów . „Sztuka życia”, powiedział kiedyś sędzia Holmes, „polega na podejmowaniu prawidłowych decyzji dotyczących niewystarczających dowodów”. Jednak

Poważne problemy powstają, gdy nie możemy rozróżnić faktów między uwierzeniem i sprawdzonym. Kiedy zbyt wiele uważanych za fakty jest błędnych jako sprawdzone, a kiedy odmawiamy ich przeglądu i rewizji bez względu na to, co widzimy, lub gorzej, kiedy dokładnie filtrujemy nasze obserwacje i doświadczenia, aby zachować nasze status quo, możemy stracić nasze Możliwość skutecznego poruszania się na rzeczywistości. Na przykład

weź szczepionkę Covid. Oto powszechna rozmowa z wieloma gorliwymi członkami kościoła zamaskowanych Covidian:

„Szczepionka jest bezpieczna”, mówi jedna z nich.

„Co ty rozumiesz przez „sejf”? ” Pytam.

„Szanse na poważne skutki uboczne są wyjątkowo niskie.”

„Skąd to wiesz?”

„Nauka tak mówi. ”

„ Skąd wiesz, co mówi „nauka”? Czy sprawdziłeś to sam? ”

„ Nie, ale ufam tym, którzy to sprawdzili. ”

„ Więc wierzysz Szczepionka jest bezpieczna oparta na bezpiecznym na temat informacji, które zostały ci przedstawione. ”

”. . . Nie. To bezpieczne. Nauka tak mówi. Skąd więc wiesz, co mówi „nauka”? Szczepionka jest bezpieczna w oparciu o roszczenia niektórych ekspertów. ”

”. . . Nie. To bezpieczne. Ufam nauce. ”

Taka głupota to gobmak i mówi wiele o tym, jak niechętnie wielu ludzi nawet próbuje krytycznie myśleć o czymkolwiek innym niż. . . może . . . Kogo zaciągnąć się w Fantasy Sportsball, które wino sparować z obiadem, i co obejrzeć w Netflix.

Jestem pewien, że są różne powody, dla których wszyscy jesteśmy skłonni do tego rodzaju dogmatycznego myślenia, ale Chęć uniknięcia niepewności jest prawdopodobnie duża. „Tak” i „nie” zapewniają bezpieczeństwo i komfort, podczas gdy „może” i „prawdopodobnie” są śliskie i zdradliwe. Ale są również dokładniejszym odzwierciedleniem rzeczywistości, które wydaje się funkcjonować jak kwantowa maszyna obliczeniowa, która nieustannie przejawia się rzeczywistości, które są wybierane z wielu wzajemnie wykluczających się i często sprzecznych przyszłych możliwości z ciągle zmieniającymi się prawdopodobieństwami.

A więc jeśli chcemy skuteczniej oddziaływać fizycznie z rzeczywistością, musimy starać się z nią skuteczniej oddziaływać mentalnie, a to wymaga odejścia od monochromatycznego myślenia i w kierunku myślenia polichromatycznego.

Pamiętaj też, że w takich wymianach nawet nie twierdzę, że szczepionka nie jest bezpieczna, tylko że nie wiemy, czy jest to, czy nie jest w taki sam sposób, jak my

3

„Jednak każda dobra decyzja musi być w końcu emocjonalna. W końcu kładę nacisk na to zdanie. Kiedy wykorzystaliśmy myślenie do mapy, nasz wybór trasy zależy od wartości i emocji. ”

Moja notatka

ostatecznie podejmujemy tylko decyzje i kursy działania, które my mylimy Czuję, że ma rację, więc nie ma sensu stłumić emocjonalnego elementu myślenia i próby „czystego myślenia”. W rzeczywistości, jeśli wierzymy, że nasze myślenie jest niezwykle racjonalne i niezainformowane emocjami, oznacza to tylko, że jesteśmy bardzo nieświadomi tego, jak bardzo nasze uczucia faktycznie ukształtują nasze myślenie (i jak prawdopodobnie używamy „logiki” do zracjonalizacji naszych przymusów emocjonalnych).

Problem nie pozwala emocjom wpływać na nasze myślenie, ale, używając metafory tej książki, pozwala „czerwony kapelusz” (emocje) zdominować nasze myślenie oraz automatycznie obezwładniać i zastępować i zastąpić Wkład innych czapek, w tym danych i informacji (biały kapelusz), niebezpieczeństwa i przeszkody (czarny kapelusz), korzyści i możliwości (żółty kapelusz) oraz plany i alternatywy (zielony kapelusz).

przez krótkie -Cakując takie myślenie, możemy uniknąć psychicznego dyskomfortu związanego z koniecznością stawania czoła faktom i rozważaniom, które są sprzeczne z naszymi często kryptowymi pragnień, a nawet możemy zachwycić się przewrotnością udowodnienia racjonalnego krytyka w nas, jak bezsilne jest to, jak bezsilne jest to wpływać na nasze działania. Ale jest to jedynie sabotaż.

W moim własnym myśleniu ideałem, do którego dążę, jest maksymalne dostosowanie między moimi emocjami a racjonalnymi pomysłami, które po uruchomieniu spowoduje maksymalną ilość dobra dla mnie, mój, mój Rodzina, moje grupy, inni ludzie w ogóle, środowisko i wszystko inne moje zachowanie może wpłynąć, nawet jeśli pośrednio i zdalnie.

4

„Intuicja może być traktowana jako jedna może być może traktować leczyć doradcę. Jeśli doradca był niezawodny w przeszłości, prawdopodobnie zwrócimy większą uwagę na oferowane porady. Jeśli intuicja jest wielokrotnie, możemy być bardziej skłonni do tego słuchać. ”

Moja notatka

Zawsze miałem tendencję do lekceważenia, a nawet nie zapoznać się z intuicją w moim Myślenie, a zamiast tego skupiłem się na wyobraźni, danych, analizach, przyjmowaniu perspektywy i innych procesach mentalnych, które pomagają w myśleniu. A może to dlatego, że kiedy byłem młodszy, po prostu nie przyniosłem dużej wartości ani zaufania w moich emocjach, dopóki nie zostali poddani dużym sceptycyzmowi. Krótko mówiąc, czułem, że moja intuicja została wypaczone. Czasami działało dobrze, czasem tak nie było, a czasem nie wydawało się, że wcale nie działało. Po prostu nie był to wiarygodny przewodnik.

Teraz, gdy jestem jednak starszy, a przynajmniej trochę mądrzejszy i bardziej emocjonalnie i psychologicznie dojrzały, prawdopodobnie powinienem pozwolić na intuicję na moje myślenie. Nie widzę żadnej szkody, umożliwiając intuicję dodawanie pociągnięć pędzla do płótna poznawczego, więc długo nie wolno uruchomić amok.

5

„Ostateczna decyzja jest Na podstawie kombinacji białego czapki (faktów), żółtego czapki (korzyści), czarnego kapelusza (ostrożność) i czerwonej czapki (intuicja i uczucie). ”

moja notatka

To jest Dobre podsumowanie dobrego podejmowania decyzji. Obejmuje generowanie pomysłów opartych na zweryfikowanych faktach i danych, które mają jasne i prawdopodobne korzyści, które wyraźnie przewyższają prawdopodobne wady, i powodują pozytywne intuicje i uczucia, które minimalnie obejmują pewność siebie i nadzieję.

Ten ostatni punkt tworzenia pozytywnych uczuć jest czymś, czego nauczyłem się bardziej doceniać w moim własnym myśleniu. Czasami wiesz, że powinieneś lub musisz zrobić coś, co sprawia, że ​​czujesz się źle, więc po prostu je odczuwasz, ale często istnieje wiele sposobów na umiejętnie niepowodzenia i wykorzystanie możliwości, a jeśli wybierzemy plan, który nas nie rozpalił Nawet trochę nie będziemy go wykonać prawie tak dobrze, jak inny plan.

Pomyśl o tym jak o diecie i szkoleniu – bez względu na to, jak optymalny jest naukowo optymalny plan, jeśli boisz się każdego dnia, nigdy nie będziesz w stanie nadać mu wysiłku wymaganego do uzyskania optymalnych wyników . Właśnie dlatego kładę duży nacisk na znalezienie diety i planów treningowych, które działają dla Ciebie – które pasują do twoich celów, preferencji i stylu życia.

Czy przeczytałeś sześcioosobowy kapelusz? Co miałeś na myśli? Masz coś innego do podzielenia się? Daj mi znać w komentarzach poniżej!

„Czy możesz polecić książkę dla…?”

„Co teraz czytasz?”

„Co Czy są twoje ulubione książki? ”

Często zadawano mi tego rodzaju pytania, a jako zapalony czytelnik i wszechstronny bibliofile, zawsze chętnie zobowiązuję się.

I Lubię również zachęcać ludzi do czytania jak najwięcej, ponieważ wiedza przynosi korzyści, podobnie jak zainteresowanie złożone. Im więcej się uczysz, tym więcej wiesz; Im więcej wiesz, tym więcej możesz zrobić; Im więcej możesz zrobić, tym więcej okazji musisz odnieść sukces.

Z drugiej strony, uważam również, że nie ma nadziei dla osób, które nie są wiecznymi uczniami. Życie jest przytłaczająco złożone i chaotyczne, a powoli dusi i pożera leniwe i ignoranckie.

Więc jeśli jesteś robakiem w poszukiwaniu dobrych odczytów, lub jeśli chcesz dostać się do nawyk czytania, ten klub książki jest dla ciebie.

Pomysł tutaj jest prosty: co miesiąc podzielę się książką, którą szczególnie mi się podobało, dlaczego mi się podobało, i kilka moich kluczy wynosy z tego.

Będę też krótki i słodki, więc możesz szybko zdecydować, czy książka prawdopodobnie nie będzie twojej alei, czy nie.

Jeśli już cię Przeczytaj książkę, którą polecam lub mam własną rekomendację do podzielenia się, nie wstydź się! Upuść komentarz poniżej i pozwól mi – a reszta z nas „książka klubów” – Wiesz!

Wreszcie, jeśli chcesz zostać powiadomiony, gdy nowe zalecenia zostaną na żywo, wskocz na moją listę e -mail i ty ” Uzyskaj każdą nową ratę dostarczoną bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej.

Dobra, przejdźmy do polecanej książki: 22 niezmienne prawa brandingu przez Al & amp; Laura Ries.

Jeśli chcesz krótkiego, ale fantastycznego podkładu, jak korzystać z brandingu do pomyślnego uruchomienia lub rozwoju produktu, usługi lub firmy, chcesz przeczytać tę książkę, która oferuje zarówno strategiczny poziom wysokiego poziomu Sugestie (burza mózgów, na przykład możesz zdominować), a także wskazówki taktyczne (takie jak wymyślanie skutecznej nazwy) dla budowania lepszych marek.

i jeśli nie jesteś pewien, czy Twoja firma jest duża lub na tyle ustanowione, aby skorzystać z „brandingu”, które często kojarzy się z kampaniami „Mega-milion dolarów„ świadomość marki ”prowadzone przez duże korporacje bez oczekiwań dotyczących śledzenia zwrotów, przeczytaj tę książkę, a szybko zdasz sobie sprawę, że Każda aktywność komercyjna może skorzystać z dobrego marki.

W rzeczywistości idzie dalej. Jeśli porównamy uruchomienie firmy, produktu lub usługi-czy to „boczny hustle” Solopreneur lub wspierany przez założyciela księżyca-do uruchomienia rakiety, marka określa, jak silna jest grawitacja. Dzięki świetnej brandingu statek może szybko szybować do stratosfery przy minimalnym wysiłku, ale przy strasznej marki, ta sama podróż wymaga ogromnej ilości ciągu.

Innymi słowy, po zrobieniu umiejętnie marki jest siłą siłą, jest siłą siłą mnożnik, który zwiększa skuteczność wszystkich innych form marketingu, w tym marketingu bezpośredniego (co zwykle przyciąga uwagę).

Jak to ujął autorzy:

„Większość produktów i Usługi są kupowane, a nie sprzedawane. A branding znacznie ułatwia ten proces. Branding „wstępnie sprzedaje” produkt lub usługę dla użytkownika. Branding to po prostu bardziej wydajny sposób sprzedaży rzeczy.

. . .

„Dla większości ludzi marka jest niczym więcej niż gwarancją jakości i systemem oszczędzania czasu. Sposób na upewnienie się, że kupowane produkty są przyzwoite bez konieczności spędzania nadmiernej ilości czasu na porównywaniu jednego produktu z drugim. ”

Chociaż czytałem wiele książek o brandingu, jestem Zalecanie tego, ponieważ najczęściej informowało wiele lepszych decyzji brandingowych, które podjąłem w tworzeniu książek i budowaniu firmy. Jest to także książka, którą warto regularnie recenzować, gdy twoje potrzeby i okoliczności rozszerzają się i ewoluują, zwłaszcza gdy błędy i błędy stają się droższe i rozdzierające.

Przejdźmy do wynos.

Chcę tego

  • Amazon
  • Amazon UK

Chcesz słuchać więcej takich rzeczy? Sprawdź mój podcast!

Moje 5 kluczowych na wynos z 22 niezmiennych przepisów dotyczących brandingu

1

„Skuteczne programy brandingu są na podstawie koncepcji osobliwości. Celem jest stworzenie w umyśle perspektywy, że na rynku nie ma innego produktu, podobnie jak twój produkt. ”

Moja notatka

Wiele silnych marek oferuje więcej niż więcej niż Po prostu produkty wysokiej jakości. Są również wyjątkowe na inne główne i znaczące sposoby – źródło informacji, których ludzie nie mogą znaleźć gdzie indziej, miejsce do kupowania rzeczy, których nie mogą znaleźć gdzie indziej lub w cenach, których nie mogą znaleźć gdzie indziej, lub miejsce do spotkania Ludzie, których nie mogą spotkać gdzie indziej.

Weźmy na przykład Legion, który nie tylko sprzedaje wybitne suplementy, które wyleją konkurencyjne produkty, ale także świadczące usługi, których większość firm żywieniowych nie lubi niestandardowych planów posiłków i coachingu jeden na jednego Jako prawie dwa tysiące artykułów opartych na dowodach i sprawdzonych faktach i podcasty na temat niemal każdego aspektu diety, szkolenia i suplementacji, które można sobie wyobrazić.

W wyniku tego podejścia biznesowego. . . Legiony (Har Har Har). . . wysoce lojalnych klientów, którzy są odpowiedzialni za tworzenie pewnych oczu dobrych wskaźników biznesowych-pomieszczeń, które prawdopodobnie byłyby niemożliwe przy bardziej jednowymiarowej, ukierunkowanej na produkt strategii brandingu.

2

„Moc marki jest odwrotnie proporcjonalna do jej zakresu.”

Moja notatka

Wielu konsumentów nie chce kupować od marek, które oferują unikalne produkty i doświadczenia – ich – Chcesz także kupić od marek, które specjalizują się w jednej rzeczy. Chcą kupić swoje mydło, skarpetki i suplementy od firm, które przede wszystkim produkują mydło, skarpetki i suplementy.